جامع ترین اخبار و اطلاعات حوزه توریست جامع ترین اخبار و اطلاعات حوزه توریست .

جامع ترین اخبار و اطلاعات حوزه توریست

هتل فضایی آرورا استیشن در سال 2022 پذیرای گردشگران فضایی خواهد بود!

با این تفاسیر، کمپانی‌های مختلفی از سراسر جهان در سال‌های اخیر تلاش کرده‌اند تا مسافرت‌های فضایی را برای مردم عادی امکان‌پذیر کنند و شرکت اوریون اسپن (Orion Span) هم یکی از این کمپانی‌هاست که قصد دارد تا هتلی لوکس در خارج از اتمسفر سیاره بسازد!

هتل فضایی آرورا استیشن

نام محصول موردنظر اوریون اسپن، آرورا استیشن یا همان ایستگاه آروا  (Aurora Station) است که به گفته سازندگان، در سال 2022 شروع به کار کرده و اقامت در یک هتل فضایی شیک را ممکن می‌کند.

اوریون اسپن اعلام کرده که اولین ماژول ایستگاه آرورا در سال 2021 به ارتفاع 322 کیلومتری زمین ارسال می‌شود؛ این ارتفاع کمی از مدار گردش کنونی ایستگاه فضایی بین المللی به دور سیاره پایین‌تر است و گفته شده که تعداد پنجره‌های تعبیه‌شده بر روی این هتل فضایی لوکس از هر فضاپیمای دیگری بیشتر خواهد بود.

در طرح‌های اولیه اتاق‌های دونفره‌ای برای اقامت‌کنندگان در نظر گرفته شده و قرار است که سفر به این هتل به صورت دوره‌های 12 روزه باشد؛ مشتریان آرورا استیشن هم قبل از سفر به این فضاپیمای بزرگ باید 3 ماه آموزش ببینند تا به خوبی با شرایط مخصوص خارج از جو زمین آشنا شوند.

مدیرعامل اوریون اسپن، فرانک بانگر (Frank Bunger)، می‌گوید که به صورت معمول فضانوردان برای رفتن به ایستگاه‌های فضایی 24 ماه دوره می‌بینند، اما کمپانی او این دوره را فشرده‌تر کرده و هزینه آماده کردن مسافران را هم بسیار پایین آورده است.

گفته شده که ایستگاه آرورا در هر پرواز امکانات اقامت 4 سرنشین را دارد و به علاوه،‌ دو خدمه پرواز مسافران را در دوره اقامت همراهی می‌کنند؛‌ هزینه اعلام‌شده از طرف اوریون اسپن هم 9.5 میلیون دلار برای هر نفر است که با وجود ابراز امیدواری بانگر در مورد همه‌گیر شدن گردشگری فضایی به کمک تلاش‌های شرکت او، فعلا فضا را تنها برای ثروتمندان قابل‌دسترس می‌کند. البته توجه داشته باشیم که افرادی مانند انوشه انصاری بیش از 20 میلیون دلار برای سفر خود به فضا هزینه کردند.

با وجود فریبنده بودن ایده اقامت در آرورا استیشن باید در نظر داشته باشیم که اوریون اسپن اولین شرکتی نیست که وعده ساخت هتل فضایی را مطرح کرده و به همین دلیل بسیاری با دید شک به ایده ارائه‌شده نگاه می‌کنند؛‌ به عنوان مثال در سال 2007 پروژه‌ای به نام گالاکتیک سوئیت (Galactic Suite) معرفی شد که هدفی مشابه آرورا استیشن را دنبال می‌کرد و حتی 38 نفر از علاقه‌مندان را هم به پیش‌خرید سفر فضایی متقاعد کرد.

با این وجود گالاکتیک سوئیت هرگز عملی نشد و وب سایت این پروژه از سال 2014 تاکنون آپدیت نشده است.

البته کمپانی‌های هوافضای خصوصی در سال‌های اخیر با وجود به تاخیر افتادن برنامه‌ها، دستاوردهای چشم‌گیری را کسب کرده‌اند و افراد خوش‌بین به ایده اوریون اسپن هم معتقدند که شانس عملی شدن آرورا استیشن آنقدرها هم کم نیست. از طرف دیگر شرکت‌های معروفی مانند اسپیس ایکس هم دائما در تلاش برای پایین آوردن قیمت ارسال محموله به فضا هستند و انتظار می‌رود که حتی در صورت عملی نشدن طرح آرورا استیشن، کمپانی‌های دیگری در واقعی کردن ایده هتل فضایی سهیم باشند.

بانگر می‌گوید که در مراحل بعدی ایده‌ها، ماژول‌های بیشتری به ایستگاه آرورا اضافه خواهد شد و علاوه بر این، او و همکارانش قصد دارند که در صورت امکان اقامتگاه‌های دائمی را به علاقه‌مندان بفروشند و ماژول‌هایی را به طور ثابت در اختیار علاقه‌مندان قرار دهند.

اوریون اسپن از حالا پیش‌فروش سفرهایش را شروع کرده و اگر شما به اقامت دو هفته‌ای در فضا علاقه دارید و از نظر مالی هم در مضیقه نیستید، می‌توانید با مراجعه به وب سایت شرکت و پرداخت مبلغ 80 هزار دلار یک جا در آرورا استیشن برای خود رزرو کنید؛ البته این مبلغ قابل بازگشت است و اگر از تصمیم خود منصرف شدید و یا شرکت نتوانست تا سال 2022 به وعده خود عمل کند، می‌توانید پول خود را پس بگیرید.

 


برچسب: هتل فضایی در ایستگاه آرورا، هتل فضایی آرورا استیشن،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۵۸:۲۸ توسط:Teddy Bear موضوع: هتل نظرات (0)