جامع ترین اخبار و اطلاعات حوزه توریست جامع ترین اخبار و اطلاعات حوزه توریست .

جامع ترین اخبار و اطلاعات حوزه توریست

الفبای سفر به برزیل شهر زیبای ریودوژانیرو

ساحل کوپاکابانا لوکیشن اصلی داستان های پائولو کوییلو، بزرگترین ساحل ریو است که چهار کیلومتر در امتداد اقیانوس اطلس کشیده شده و کافه و موسیقی، شنا و حمام آفتاب، فوتبال و والیبال و غواصی و موج‌سواری را در کنار هم جمع کرده است.

ریو بازار خوبی برای خرید هدیه و سوغاتی دارد. اگر به دنبال هدیه های مدرن هستید، در مرکز خرید ریوسول برندهای جهانی در انتظارات است و اگر سلیقه ای سنتی دارید، یکشنبه‌بازار ایپانما و بازار شبانه‌ ساحل کوپاکابانا با سوغاتی‌ های سنتی شان مانند لباس‌ و خنزرپنزرهای رنگارنگ و شاد نظر شما را جلب خواهد کرد. غذاهای سنتی را فراموش نکنید. فیژوآدا معروف‌ترین خوراک برزیلی است که به علاوه اسنک‌ های خیابانی مثل پان ‌دکیژو و ژوئیلو هرکسی را سر اشتها می ‌آورد.

هزینه سفر به ریو

ریو دومین شهر بزرگ برزیل است. ریو شهر چندان گران قیمتی نیست مسافت زیاد و طول مدت پرواز باعث می شود بلیط هواپیما گران تمام شود. اما هتل‌ های متوسط زیادی با قیمت متوسط در شهر ریو وجود دارد. هزینه‌های روزمره در ریو متوسط است. غذا هایش خوشمزه و قیمت آن باز هم در سطح متوسط است. برای رفت و آمد سه انتخاب مترو، اتوبوس و تاکسی دارید که مترو از همه راحت‌ تر و ارزان‌ تر می باشد. اما اگر در مدت اقامت تان، فستیوال سالانه ای در حال برگزاری باشد بدانید که همه‌ قیمت‌ها تا اندازه ای بالاتر از حالت عادی می شود.

بهترین وقت سفر به ریو

آب و هوای ریو، مثل خیلی از نقاط برزیل، استوایی است. تابستان‌هایش گرم و از دی‌ماه تا فروردین باران هایی طولانی می بارد. دمای هوا در تابستان بیشتر وقت ‌ها به بالای چهل درجه می ‌رسد و گاهی اوقات رگبارها دردسر درست می کنند و در خیابان سیل به راه می اندازند.


برچسب: ریودوژانیرو، ریو، برزیل،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۵۶:۵۵ توسط:Teddy Bear موضوع: جاذبه های گردشگری جهان نظرات (0)